Opis nieruchomości
Biura w zabytkowej części miasta. Grunt obejmuje dwie działki ewidencyjne o numerach 43/4 oraz 44/1 i łącznej powierzchni 5.629m², zabudowane budynkiem biurowo - technicznym o powierzchni użytkowej 5.764,90m². Budynek trzykondygnacyjny, całkowicie podpiwniczony w formie zamkniętego czworoboku z wewnętrznym, zadaszonym, całkowicie podpiwniczonym patiem. W poziomie parteru przez patio znajdują się dwa przejazdy zamykane kratowymi rolowanymi bramami. (...)
Pokaż więcej
Opis nieruchomości
Biura w zabytkowej części miasta. Grunt obejmuje dwie działki ewidencyjne o numerach 43/4 oraz 44/1 i łącznej powierzchni 5.629m², zabudowane budynkiem biurowo - technicznym o powierzchni użytkowej 5.764,90m². Budynek trzykondygnacyjny, całkowicie podpiwniczony w formie zamkniętego czworoboku z wewnętrznym, zadaszonym, całkowicie podpiwniczonym patiem. W poziomie parteru przez patio znajdują się dwa przejazdy zamykane kratowymi rolowanymi bramami. Budynek wybudowany w konstrukcji prefabrykowanego szkieletu. Fundamenty żelbetowe stopowo-ławowe. Dach wielospadowy w konstrukcji drewnianej, kryty blachodachówką, nad patiem dach szklany w konstrukcji stalowej oparty na ścianach wewnętrznych patia. Elewacja budynku wykończona tynkiem cementowo-wapiennym.
Lokalizacja
Nieruchomość zlokalizowana jest w centrum Gniezna, w pobliżu starego miasta, przy ul. Mieszka I, na terenie zawierającym się w zabytkowym układzie urbanistycznym miasta. Przedmiotowa nieruchomość jest położona 450m od Urzędu Miasta w Gnieźnie, ok 1km od Archikatedry Gnieźnieńskiej, ok 500m od Dworca PKP.
Infrastruktura Techniczna
W przypadku sprzedaży nieruchomości Orange Polska S.A. zastrzega sobie bezterminowe prawo ustanowienia ograniczonych praw rzeczowych zabezpieczających dostęp do pozostającej w obrębie nieruchomości infrastruktury technicznej:
-użytkowanie - w zakresie powierzchni technicznej w budynku wynoszącej 782,60m²
-służebność przesyłu - w zakresie infrastruktury usytuowanej w gruncie zbywanej nieruchomości
Przeznaczenie
Nieruchomość nie jest objęta aktualnym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Teren ten znajduje się w strefie objętej ochroną konserwatorską.
Przedmiotowy obszar objęty jest studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gniezna, zatwierdzonym uchwałą nr XV/141/2000 Rady Miasta Gniezna z dnia 11 lutego 2000 roku oraz zmianami studium zatwierdzonymi uchwałą nr LIV/588/2006 Rady Miasta Gniezna z dnia 19 października 2006 roku, uchwałą nr XXVII/320/2008 Rady Miasta Gniezna z dnia 29 października 2008 roku oraz uchwałą nr XXV/273/2012 Rady Miasta Gniezna z dnia 26 września 2012 roku.
Zgodnie z ustaleniami studium oraz jego zmianami, działki nr 44/1 oraz 43/4 (arkusz mapy 42) leżą w strefie oznaczonej na rysunku studium, jako MT - strefa tradycyjnej tkanki zabudowy przełomu XIX i XX w., w strefie T - strefa lokalizacji obiektów użyteczności publicznej - telekomunikacja. Zgodnie ze studium teren ten znajduje się w strefie objętej ochroną konserwatorską.
W pobliżu
Najbliższe otoczenie przedmiotowej nieruchomości stanowi zabudowa staromiejska o zróżnicowanym charakterze, w przeważającej mierze mieszkaniowa - wielorodzinna z towarzyszącymi usługami na parterach budynków. Na południe od przedmiotowej nieruchomości znajduje się park im. Tadeusza Kościuszki oraz Dworzec PKP. Przez miasto przebiegają dwa ważne szlaki komunikacyjne: droga krajowa nr 5 - droga łącząca (wraz z odcinkiem drogi krajowej nr 91 między Grudziądzem a Gdańskiem) jedne z największych aglomeracji miejskich w Polsce, tj. Trójmiasto, aglomeracje: bydgoską, poznańską i wrocławską, droga krajowa nr 15 - droga łącząca Ostródę z Trzebnicą przebiegająca przez województwa: dolnośląskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie i warmińsko-mazurskie. Gniezno jest regionalnym ośrodkiem akademickim i naukowym.
Oferta wysłana z systemu Galactica Virgo
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego.
Firma prowadzona pod nadzorem licencjonowanego pośrednika.